- Van-e példa arra, hogyan sikerült elérni a kívánt viselkedést?
- A a Think Parrot találkozóra egy kéktorkú ara papagáj kiképzésével készültem, arra tanítottam, hogy áthaladjon egy karikán. Nagyon rövid távolságokkal kezdtük el a gyakorlatot és alacsony nehézségi fokon dolgoztunk. A mutatvány lényege, hogy a madár közvetlenül valaki felé repül, és az utolsó pillanatban a fejük fölött lévő karikán repül át. Nagyon nagy karikával kezdtük, de végül megtanult átrepülni egy nagyon kicsin is. A gyakorlat jó módja annak, hogy megmutassuk, hogy a ara hogyan csinálja a fák közötti repülést a természetben.
- Mesélj a szabad repülésről!
- Gyermekkori álmom volt a szabad repülés megvalósítása a háziasított papagájok esetében. Minden röptetés ugyanakkora izgalommal jár a mai napig, mint amekkorát az első alkalom jelentett és ugyanolyan mosolyt csal az arcomra. Óriási siker ezt elérni egy madárral.
- Mennyi ideig tart egy papagájedzés?
- Itt fontos megjegyezni, hogy minden madár külön egyéniség, nincs két egyforma. Az egyiknek évekbe telik elérnie egy olyan szintet, amit egy másik hetek alatt meg tud ugrani.
- Milyen tanácsot adnál az embereknek, akik arra készülnek, hogy kiképzik a madárukat?
- Légy türelmes és tiszteld a papagájt! Tanuld meg profin olvasni a testbeszédet, mert ez egy állat elsődleges kommunikációs csatornája. Nemrég létrehoztam egy "Madáretikett" nevű Facebook-oldalt, amely remélem, hogy növekedni fog, és megmutathatom, mit csinálok a madarakkal, illetve rengeteg tréning-tippet is felteszek. Jelenleg pedig egy YouTube-csatorna indításán is dolgozom, itt szintén sok hasznos információ fog megjelenni.
- Mik a távolabbi terveid a jövőre nézve?
- Az igazi álmom az, hogy megnyitom a saját madárparkomat, ahol természetvédelmi célú tenyésztést lehetne folytatni. Jelenleg elsősorban a szabad repülésre összpontosítok, de különféle szórakoztató trükkök betanításának kialakítása is folyamatban van.