A létesítményben két teljesen felszerelt kézi tenyésztő állomás is található, amelyek több Grumbach inkubátorral is rendelkeznek, ezen kívül van bennük klímaberendezés, párásító és egy komplett a videomegfigyelő-rendszer is.
A létesítményt kimondottan a ritka, veszélyeztetett vagy egyenesen kihalófélben lévő papagájfajok tenyésztésére rendezték be. Számos, ezekbe a kategóriákba tartozó célfaj már otthonának érzi a telepet. Közéjük tartozik például a mindössze 100 nyilvántartott példánnyal rendelkező Spix ara papagáj. Az ő megmentésük érdekében az ACTP szorosan együttműködik a Spix szülőhazájának, Brazíliának a kormányával. Az együttműködés végcélja, hogy a Spix visszakerülhessen a brazil őserdőkbe. Bár a program és a tenyésztési próbálkozások még csak kezdeti stádiumban vannak, az előjelek bíztatóak, a brazil kormány pedig igazán pozitívan áll hozzá a német csapat munkájához.
De nem a Spix az egyetlen papagáj-faj, amelynek megmentésén az ACTP dolgozik. St. Vincent és St. Lucia kormányával együttműködve az amazonpapagáj veszélyeztetett alfajaival kapcsolatban is elindult már egy projekt, amivel igyekeznek megvédeni ezt a két csodálatos karibi papagájfajt. Ebben az együttműködésben egy oktatási program is helyet kapott, mely a veszélyeztetett fajok élőhelyeinek megóvásának fontosságáról szól. De rajtuk kívül arakakaduk, scarlet-és jácint arák és még számos veszélyeztett faj is az otthonának tekinti az ACTP telephelyét.